1 2 3 4 >

Kadın Jean Fiyatları?

Kot kumaşından yapılan pantolona jean denilmektedir. Jean, jeans ve denim kelimeleri anlam olarak kot anlamına gelmektedir. Patenti Davis ve Levi tarafından alınmış olan kot pantolon 1871 yılından bu yana kullanılmaktadır. İlk başta madencilerin kullanımı için üretilmiş olan bu kot pantolon sonrasında kanlı hucüm ve asi gençlik filmleri ile giyim ikonu halini almıştır. Yıllar geçtikten sonra kot kumaşı ile şortlar, etekler, elbiseler, ceketler ve yelekler gibi türlü giyim malzemesi de üretilmiştir. Günümüzde de en sık kullanılan pantolon türlerinden biri kot pantolondur. 

Hem erkekler hem de kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilen kadın jean fiyatları kumaşına, modeline, markasına göre fiyat değişikliği göstermektedir. Kot pantolon bayan kesim tarafından en sık tercih edilen pantolon çeşitlerinden biridir. Kot pantolon genellikle spor giyim için tercih ediliyor olsa dahi kadınlar tarafından klasik bir ceket ve topuklu bir ayakkabı kombini ile klasik giyimde de değerlendirilmektedir. Kadın jean pantolon çeşitleri bu pantolonları gidilecek her ortama uydurabilecek model çeşitliklerine sahip olmuştur. 

Kadın Jean Modelleri Nelerdir?

Kadın jean çeşitleri oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Farklı kombinlere eşlik eden bu jean modelleri arasında en bilinenler ise şöyledir;

 • Mom Jean: Günümüzün en sık tercih edilen kot jean çeşitleri arasında yer alan mom jean 1980’li ve 1990’lı yıllarda aşağılayıcı bir terim olarak kullanılırken şimdiki zamanın modası haline gelmiştir. Yırtık Mom Jean, gri mom jean, krem mom jean, kesik paça mom jean gibi birçok model seçeneğine sahip olan bu pantolon çeşiti her yaş aralığında tercih edilmektedir.
 • Boyfriend Pantolon: Siyah boyfriend pantolon ve mavi renk boyfriend pantolon en çok tercih edilen boyfriend pantolonlar arasında yer almaktadır. Erkek arkadaşın pantolonunu giyiyormuş tarzı uyandıran bu model son zamanların trend pantolonlarından biridir. 
 • Bol Paça Pantolon: Bol paça kot pantolon; wide leg jean, bol paça jean, geniş paçalı jean, palazzo pantolon ve oversize pantolon kadın pantolonları olarak da adlandırılmaktadır. Bu pantolonlar bazen belden aşağı kadar bol olabilirken bazen ise sadece paça kısmında bolluğa sahip olabilmektedir.
 • Yırtık Jean: İlk üretildiğinde genellikle sadece dizi yırtık pantolon olarak üretilmiştir. Sonrasında ise çeşitli kısımlarında yırtıkların yer aldığı bu jean modeli özellikle genç kadınlar tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. 
 • Mavi Kot Pantolon: Mavi kot pantolon geçmişten bu yana en çok kullanılan kot pantolon renklerinden biridir. Lacivert, koyu mavi, açık mavi, buz mavisi jean gibi mavinin her tonunda renk çeşitleri mevcuttur. 
 • Siyah Jean: Siyah dar paça pantolon kullanım alanının çeşitliliğinden dolayı kullanıcılarına avantaj sağlamaktadır. Siyah renk kot pantolonları hem klasik giyim hem de spor giyim için kombinlemek mümkündür. Siyah yırtık jean gibi modeller daha çok spor ya da sokak giyiminde tercih edilirken düz dar siyah jean modelleri iş hayatında ya da resmi görüşmelerde tercih edilebilmektedir.
 • Beli Lastikli Kot Pantolon: Lastikli kot pantolon çeşitliliği kemer kullanımını zorunluluktan uzaklaştırdığı için kullanışlıdır. Beli lastikli bu kot pantolon modelleri her yaş aralığı tarafından tercih edilmektedir.
 • Dar Kotlar: Dar kot modelleri vücudu saran esnek bir yapıya sahiptir. Gömlekle, body ya da bluz gibi birçok üst giyimle kolaylıkla kombinlenebilmektedir.
 • Renkli Kotlar: Kot pantolonun ilk kullanım zamanlarında mavi ön planda olsa da zamanla kot pantolonların çeşitliliği artış göstermiştir.  Kahverengi jean, gri mom jean, yeşil kot pantolon, beyaz jean pantolon, pembe jean, çift renkli kot pantolon gibi birçok renk seçeneği mevcuttur. 
 • Ultra Yüksek Belli Jean: Bel ve göğüs arasını neredeyse tamamen saran bu jean modelleri karın bölgesi yüksek bedenli olan kadınlar tarafından da düşük bedenli kadınlar tarafından da tercih edilmektedir. Karın bölgesini tamamen sardığı için daha ince bir görünüm meydana getirmektedir.
 • Düz Paça Jean: Düz paça jean modelleri en eski ve bilinen jean modellerinden biridir. 
 • İnce Kot Pantolon: İnce kot pantolon ince denim kumaştan üretilmektedir. Özellikle yaz ayları için kullanışlı bir seçenektir. 

Kadın Jean Beden Tablosu Nedir?

Kadın jean beden tablosunda ölçüyü belirleyen faktörlerden biri de kalça ve bacak ölçüsüdür. 

 

ÖLÇÜ (EN)

BEL (B) 

KALÇA (K) 

W 24

53 - 56 cm

82 - 85 cm

W 25

56 - 59 cm

85 - 87 cm

W 26

59 - 61 cm

87 - 90 cm

W 27

61 - 64 cm

90 - 92 cm

W 28

64 - 66 cm

92 - 95 cm

W 29

66 - 68 cm

95 - 98 cm

W 30

68 - 71cm

98 - 100 cm

W 31

71 - 74 cm

100 - 102 cm

W 32

74 - 76 cm

102 - 105 cm

W 33

76 - 79

105 - 108

W 34

79 - 81 cm

108 - 110 cm

 

ÖLÇÜ (BOY)

BACAK (L)

L 30

69 - 74 cm

L 32

74 - 79 cm

L 34

79 - 84 cm

L 36

84 - 89 cm

 

Üretimi en sık olan kadın kot pantolon beden ölçüleri ise şu şekildedir;

 

W 28 : L 30

W 28 : L 32

W 29 : L 30

W 29 : L 32

W 30 : L 30

W 30 : L 32

W 30 : L 34

W 31 : L 30

W 31 : L 32

W 32 : L 30

W 32 : L 32

W 32 : L 34

W 33 : L 30

W 33 : L 32

W 33 : L 34

W 34 : L 32

W 34 : L 34

W 36 : L 32

W 38 : L 32

 

Kadın Jean Beden Seçimi Nasıl Yapılır?

Kadın jean beden seçimi kişinin zevkine, giyim tarzına ve beden ölçülerine göre seçilmelidir. Bacak boyu daha kısa olan kişilerin geniş dikimli jean seçimleri çok doğru bir tercih olmayacaktır. Bunun yerine yüksek bel, boru paça ya da dar kesim kot pantolonlar seçmeleri daha doğru tercih olacaktır. Desenli pantolonlar yerine ise tek renk pantolonlar daha iyi bir tercih olacaktır. İnce ve uzun yapıda bacak boyuna sahip olan kişilerin ise ispanyol paça gibi geniş paça seçmesi de hoş bir görüntü sağlayacaktır. 

Kısa boylu kadınlar için düşük bel uygun değilken, uzun boylu kadınlar için düşük belli ya da bel boy pantolonlar da uygun olacaktır. Göbek kısmı kalın olan kadınlar ise yüksek belli pantolonlar ile daha fit bir görünüm elde edebilir. Beden ölçüsünde ise genel olarak seçilen pantolonun bele ve boya tam oturması en iyi görüntünün ve rahatlığın elde edilmesini sağlayacaktır. 

Kadın Jean Kumaşının Özellikleri Nelerdir?

Jean kumaşı pamuklu ve kaba bir bir kumaş türüdür. Kadın pantolonlarında ise dövülmüş kot olarak da bilinen daha ince ve esnek yapıda pantolonlar kullanılmaktadır. Bu sayede pantolonlar vücut orantısına ve model türüne göre daha rahat şekillendirilebilir. Denim kumaşın bir diğer iyi yanı ise çabuk kirlenmemesi ve sık sık yıkanmasına gerek duyulmamasıdır. Kot pantolonların ütü ihtiyacı da yoktur. Konforlu bir giyim imkanı sunan jean pantolonlar hem sağlıklı hem de sağlam yapıya sahiptir. Bu pantolonların nemi emen bir kumaş özelliğine sahip olduğunu belirtmek de gereklidir. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Alışveriş deneyiminizi geliştirmek, hizmetlerimizi sunmak, müşterilerin hizmetlerimizi nasıl kullandığını anlayarak iyileştirmeler yapabilmek ve ilgi alanlarına göre özelleştirilmiş reklamlar da dahil olmak üzere reklamları gösterebilmek için çerezler ve benzeri araçları kullanmaktayız. Onaylı üçüncü taraflar da bu araçları, reklam gösterimimizle bağlantılı olarak kullanır.