1 2 3 >

Kadın Mont Modelleri

Kadın mont modelleri, tarzını tam manası ile yansıtmayı seven kadınların en çok önem verdiği dış giyim ürünü olmaktadır. Kış aylarında dışarı çıktığımız her an üzerimize aldığımız ve bazı anlarda uzun süreli çıkarmadığımız düşünülürse önem verilmesini de hak eden giyim ürünlerinden olmaktadır. Montlar kombinimize son noktayı koyduğumuz ve tarzımızın yansıtması noktasında da önem arz etmektedir. Montlar modaya en çok ayak uydurun ürün kategorilerinden birisi olmaktadır. Her yeni sezonda moda olan ürünlere denk gelmek mümkündür. Bazen farklı yapıları ile bazen farklı renk seçenekleri ile bazense farklı tarzları ile modaya yön vermektedir.

Bu konuda her markanın kendi ürünleri arasında yer verdiği farklı tasarımda mont modelleri bulunmaktadır. Mont tasarımlarına baktığımızda günlük kullanıma hitap eden ürünlere rastlanabildiği gibi, spor aktivitelerinde dahi uygun ürüne sahip olmak günümüzde mümkün olmaktadır.

Mont modelleri, şişme mont, kısa mont, deri mont, kısa ekose mont, beli lastikli mont olarak kendi arasında ayrılmaktadır. Mont modellerinde kullanılan detaylar, cepli, pelüş detaylı, desenli, kapüşonlu olarak çeşitli yapılar ile karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca montlar, boy oranlarına göre dizlerde yapıda olan uzun montlar ve bel hizasında sonlanan kısa montlar olarak gruplandırılabilir. Bu detaylar bir montun fiyatlandırılması noktasında da etkili olmaktadır.

Dış giyim ürünlerinin en önemli parçası olan kadın mont modelleri her zevke hitap eden ürün çeşitliliği ile kullanıcılarını beklemektedir. İhtiyacınız olan sezonun en trend ürünlerine, kolay ulaşım imkânı ile butikburuc.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Sezonun En Sevilen Parçaları Kadın Mont Modelleri

Mont modeller her sezon gündemi sallayan en az bir detay ile moda dergilerinde boy göstermektedir. Bu sene modasına bakacak olursak, şişme montlar, pelüş montlar yine gözde olan parçalardan olma özelliklerini korumaktadırlar. Özellikle şişme mont çeşitleri günlük kullanımda kadınlar tarafından en sık tercih edilen modellerden olmaktadır. Farklı renk alternatiflerine sahip olan şişme montlar her yaştan kadına hitap edebilen özellikleri ile askılarda yerlerini almış durumdalar. Şişme mont modelleri, uzun ve kısa olarak ayrı tasarımlara sahip olmaktadırlar. Bunun ile birlikte farklı renk ve desen seçeneklerine de sahip olmaktadırlar.

Pelüş mont çılgınlığı bu sezonda da listelerde ön sıralarda yerini almış vaziyette. Sıcak tutan yapıları sayesinde her sezon bir şekilde montlarda detay olarak öne çıkan pelüşler, son zamanlarda direkt mont tasarımı olarak kadınların beğenisine sunulmaktadır. Tamamen pelüş olarak tasarlanan bu modeller yumuşacık yapıları sayesinde soğuk kış günlerinde aranılan nitelikte ürünlerden olmaktadır. Kısa bel hizasında modellerden olabildiği gibi daha uzun yapılarda da üretilen pelüş mont çeşitleri tamamen kullanıcının zevkine göre üretilmektedir. Yalnızca kendi başına kullanılmayan, pek çok mont modelinde detay olarak yer alan pelüş etkisi bir süre daha bizlerle olmayı sürdürecek gibi görünüyor. Ayrıca, pelüş mont modelleri aksesuar olarak son dönemin sevilen ürünleri olan, küçük yapıda ve zincir detaylı çantalarla uyum halinde olmaktadırlar.

Kapitone mont modelleri, bu sezon adından söz ettiren ürünlerden bir diğeri olmaktadır. Kapüşonlu yapılara sahip olan bu modeller bu sezonda kendisinden bahsettiren ürünlerden olmaktadır.

Beli lastikli kapüşonlu model montlar, spor giyimde severek kullanılan ürünlerinden olmaktadır. Özellikle bahar geçişlerinin vazgeçilmezi olan bu modeller renkli tasarımları ile de göz alıcı nitelikte olmaktadır.

Detayları ile Kadın Mont Modelleri

Kadın mont modellerinde öncelikli dikkat edilen detay, modelinin yapısı olmaktadır. Boy oranı, kumaşı, tarzı, kullanılan materyalleri bir modeli farklılaştıran etkenlerdendir. Bunun dışında kalan detaylar; yaka kısmında, fermuarlarda, cep detaylarında farklılıklar yaratan öğeleri barındırmaktadır. Mont modellerinde cep detayı, bazen modelin geneline yayılmış cepler ile bazen ise kanguru cep olarak tabir edilen geniş cepler olarak karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca mont modellerinin birçoğunda kullanılan kapüşon detayı da modele ayrı bir hava katmasının yanısıra yağmurlu havalarda da kurtarıcınız olmaktadır. Ayrıca kapüşon belirli kalıba sahip ürünlerde değildir; kaban, mont, ceket her türlü dış giyim ürünlerinde yer verilen detaylardan olmaktadır. Salaş görünüm seven kadınlar için de mont seçenekleri bulmak mümkün olmaktadır. Bunun için oversize görünüme sahip montlar sizin için en uygun tasarımlar olmaktadır. Mont modellerinin genelinde polyester ve pamuk karışımı kumaş kullanılmaktadır, bu da sizin montlarınızı gönül rahatlığı ile kullanmanıza olanak sunmaktadır. Ayrıca renk skalası da oldukça geniş olan mont modelleri, koyu renk sevenler kadar canlı renk sevenlere de hitap edecek ürünleri bünyesinde barındırmaktadır. Klasikleşmiş siyah rengine oranla son dönemlerin en sevilen renklerinden olan kırmızı göz alıcı tonları ile sezona hızlı giriş yapan renklerden olmaktadır. Kırmız kadın montları ile ilgileri üzerinize çekebilir ve sezon trendlerini yakalayabilirsiniz

Kadın Mont Seçerken Dikkat Edilecek Noktalar

Mont seçimi yaparken en çok yapılan hataların başında modeline bakarak seçim yapmak gelmektedir. Mont seçimi birçok detaya dikkat ederek alınması gereken dış giyim ürünlerinden olmaktadır. Seçim aşamasında mont modellerinin rengi ve kalıplarının yanısıra, nerede ve hangi hava koşullarında kullanılacağı önemli olmaktadır. Sert kış şartlarının geçtiği bir bölgede kullanmak için şişme mont modelleri doğru bir tercih olmayacaktır. Bunun yerine daha çok kürk detayına sahip olman ve kalın malzemelerden üretilmiş olan bir model daha çok beklentinizi karşılayacaktır. Aynı şekilde ılıman bir mevsim etkisi görülen bölgeler için kürklü ve kalın mont modelleri yerine daha hafif yapıda ürünlere yönelmek sizin yararınız olacaktır. Kış mevsiminin gelmesi ile alacağınız mont modelinin de bu mevsime uygun olması gerekmektedir. Bahar aylarında kullanılan daha ceket formuna yakın olan modellerin yerine soğuk havaları karşılayacak ürünlere yönelmek önemlidir.  Bunların dışında ise dikkat edeceğimiz detaylar, seçeceğimiz mont modelinin kalitesi olmaktadır.  Renkleri atan ve yapılarında kısa sürede bozulmaların yaşanması mont modellerinin kalitesiz olduklarını gösteren detaylardır. Bu durumların önüne geçmek için ise, daha kaliteli üretime sahip ürünleri tercih etmeliyiz. Son olarak da almak istediğimiz mont modelini doğru belirlemek gerekmektedir. Baştan beklentimizi doğru belirlersek sonradan oluşacak hayal kırıklığının da önüne geçmiş oluruz. Mont modelinin boyu, yapısı, detaylarına göre doğru değerlendirmeniz ve bu şekilde alacağınız monta karar vermeniz daha verimli bir seçim olacaktır.

Kadın Mont Yıkama Önerileri

Mont seçerken yıkama sorunu ile karşılaşmamak için koyu renklere yönelimler olabilir. Bilinenin tersine montlar yıkanması zor olmamaktadır, sadece bazı hususlara dikkat etmek gerekebilir. Yıkama aşamasına geçmeden önce montlarda çıkarılabilen kürklü alanlar varsa önce bunların çıkarılması, düğme ya da fermuar detaylarının kapalı olmaları gerekmektedir. Ayrıca montlarınızı başka çamaşırları dâhil etmeden tek başına yıkamanız da önerilenler arasındadır. Böylece montlarınızda renk atmaları ve yapılarında fazla sıkışmadan dolayı oluşacak bozulmaların önüne geçmek mümkün olmaktadır. Yıkama esnasında ise sadece sıvı deterjan kullanmaya ve soğuk suda yıkamaya da özen göstermelisiniz. Soğuk su ile yıkamak montların yapılarında bozulmaların önüne geçmeye yarayan bir detaydır. Günümüzde kullanılan çamaşır makinelerinin hassas yıkama seçeneği mevcut olması da işinizi daha çok kolaylaştırmaktadır. Kurutma kısmında ise montların bir askı üzerinde kurumaya bırakmak daha iyi olacaktır. Bu yöntem ile kuruma aşamasında montlarınızda oluşacak kırışmaların önüne geçmiş olursunuz.

Çerez Kullanımı

Alışveriş deneyiminizi geliştirmek, hizmetlerimizi sunmak, müşterilerin hizmetlerimizi nasıl kullandığını anlayarak iyileştirmeler yapabilmek ve ilgi alanlarına göre özelleştirilmiş reklamlar da dahil olmak üzere reklamları gösterebilmek için çerezler ve benzeri araçları kullanmaktayız. Onaylı üçüncü taraflar da bu araçları, reklam gösterimimizle bağlantılı olarak kullanır.