1 2 3 4 >

Kadın Mont Modelleri Nelerdir?

  Kadın mont modelleri, oldukça fazla çeşitliliğe sahip olan bir dış giyim ürünüdür. Kadın montları kışlık, yazlık, mevsimlik gibi dönemlerde giyilmesi açısından tasarlanmış ürünlerdir. Özellikle kış mevsimi için tercih edilen bir kıyafet olan montlar, kalın yapısı ve sıcak tutma özelliği ile bilinir. Ayrıca farklı tasarım ve geniş beden aralığına sahip olan mont modelleri geniş kitlelere hitap etmektedir. Mont tercihi yaparken, montun kullanılacağı hava şartları, montun kumaşına, yapısına ve kişinin tarzına göre seçim yapılmalıdır. Şık ve sade modellerin yanı sıra spor modelleri ile de oldukça fazla seçeneğe sahip olarak kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Kadın mont modelleri ve çeşitleri aşağıdaki şekildedir.

  • Kadın Peluş Mont Modelleri: Peluş mont, uzun ya da kısa tüyleri bulunan kumaştan yapılmış mont çeşididir. Özellikle kadınlara hitap eden bu model kış mevsimi için uygundur. Ayrıca yelek olarak da kullanılabilen bu model oldukça işlevsel bir mont olarak tasarlanmıştır.
  • Kadın Şişme Mont Modelleri: Şişme montlar hemen hemen herkesin sahip olduğu kış mevsimde özellikle sıcak tutması ile bilinen, oldukça kullanışlı olan bir modeldir. Tesettürlü bayanların da rahatlıkla kullanabileceği şekilde tasarlanan uzun şişme mont modelleri vücudun her yerini örten yapısı ile oldukça fazla kullanıcı kitlesine hitap eden bir modeldir.
  • Oversize Mont Modelleri: Oversize mont, büyük beden ya da bol giyinmeyi sevenler için tasarlanmış bir modeldir. Bedene göre oldukça dökümlü ve bol duran bu modeller son yıllarda oldukça fazla kullanılan bir mont çeşididir.
  • Çift Taraflı Mont Modelleri: Çift taraflı mont kadın dış giyiminde fonksiyonel olması bakımından tercih edilen bir mont çeşididir. Her iki yüzü dış tarafa giyilebilecek şekilde üretilen bu modelde farklı renkler kullanılır. Rahat ve spor görünmeyi seven kadınların tercih edebileceği, kısa veya uzun seçeneklerinin olduğu bir mont modelidir. 
  • Kapitone Mont Modelleri:  Kapitone, iki kumaş arasına yün, pamuk, elyaf gibi malzemeler doldurulup bu kumaşların dikilmesi sonucu elde edilir. Özellikle kapitone işlerde baklava desen yaygın olarak kullanılır. Kare ve üçgen olarak tasarlanan modellerde vardır. Kapitone kumaşlar, sonbahar ve kış mevsiminde sıcak tutan yapısı ile oldukça kullanışlı mont modelleri ile kullanıcısı tarafından tercih edilmektedir.
  • Kadın Deri Mont Modelleri: Deri mont, model olarak geçmişten günümüze her yıl moda olan ve eskimeyen bir çeşit olarak bilinir. Duruşu, dikim şekli, modeli gibi unsurlar değişse de kadın erkek pek çok kullanıcıya hitap eden bir modeldir. Özellikle sonbahar ve ilkbahar mevsimlerinde kullanıma uygun bir model olan deri montların siyah renkte olanları sıklıkla tercih edilir.
  • Kadın Kaban Mont Modelleri: Kaban montlar diğer adı ile kaşe montlar, resmi ve şık giyinmeyi seven kadınların tercih ettiği bir modeldir. Farklı renk ve desene sahip olan bu modelde şık bir görünüm elde edilmesi oldukça önemlidir. Resmi bir yapısı olan bu modelin uzun, kısa, ara boy (midi boy) gibi seçeneklerinin olması da kullanıcıların tercih etmesinde önemli bir durumdur.
  • Su Geçirmez Mont Modelleri: Her türlü hava koşulunda giymek amacı ile üretilen montlardan biri de su geçirmez özelliğe sahip olan çeşitlerdir. Yağışın çok olduğu mevsimlerde tercih edilen bu model kişiyi yağmurdan koruyarak kuru kalmasını sağlar. Yağmuru dışarda tutabilen yapısı ile oldukça kullanışlı olan bu model kişilerin mont tercihinde ilk sıralarda yer almaktadır.
  • Biker Mont Modelleri: Biker mont halk dilinde motorcu montu adı ile bilinen kısa yapılı oldukça gösterişli ve dikkat çeken fermuar detaylarına sahip olan mont çeşididir. Hâkim yaka ve açık yaka şeklinde, farklı tarz ve yapıda olan modelleri de mevcuttur.

Kadın Mont Fiyatları?

  Kadın mont fiyatları, montun kumaşı, yapısı, boyu, markası gibi birçok faktöre bağlı olarak farklılık göstermektedir. Kadınların mont satın alırken dikkat ettiği önemli faktörlerden birisi de fiyatıdır. Özellikle kullanışlı ve uygun fiyatlı ürünlerin tercih edilmesi mont gibi uzun süre kullanılacak olan ürünlerde oldukça önemlidir. Bu kapsamda ihtiyaçların doğru bir şekilde belirlenmesi gerekir. Montlar oldukça geniş bir tasarım çeşitliliğine sahip ürünlerdir ve bu ürünlerin tercihi yapılırken özellikle içeriğinin ne olduğuna hangi malzemelerin kullanıldığına bakılması gerekir. Sağlık açısından son derece önemli olan bu husus montun fiyatını da etkileyeceği unutulmamalıdır. 

  Montun fiyatını etkileyen bir diğer durum ise kullanılacağı mevsimdir. Kış mevsimi için kalın montlar tercih edileceği için fiyatlar daha yüksektir. Ancak sonbahar ve ilkbahar mevsimlerinde kullanılan montların yapısı ince olduğundan fiyat olarak daha hesaplıdır. Fiyatların değişmesinde montların markasının da önemli olduğu tartışılmaz bir gerçektir. Markaların kendilerine göre fiyatlandırma yaptıkları montlar etiketlerine de yansımaktadır. Bazı montlarda ise işçilik gerektiren detayların yer alması, el emeği ile yapılan işlemelerin bulunması fiyat bakımından yüksek olmasında etkilidir.

Kadın Mont Kaç Derecede Yıkanır?

  Kadın montları üretilen malzemenin özelliklerine göre farklı derecelerde yıkanır. Kaz tüyü mont kadınların tercih ettiği bir modeldir. Montun uzun ömürlü olması ve içerisinde kullanılan tüylerin toplanmaması için çamaşır makinelerin hassas programları ya da elde yıkama özelliği olan bir program varsa 30 derece sıcaklık tercih edilerek rahatlıkla yıkanabilir. Deri montlar da aynı şekilde düşük sıcaklıkta yıkanmalıdır yoksa deride çeşitli yıpranmalar meydana gelebilir. 

  Bunların yanı sıra mont ve kabanlar için farklı derecelerde yıkama programları kullanılabilir. Yüksek sıcaklıklar montlara zarar vereceği için tercih edilmemelidir. Ayrıca yüksek sıcaklık montun kırışmasına sebep olacağı için ütüleme işlemi gerektirebilir. Bu da mont için uygun değildir ütü monta zarar verebilir. Özetle montların yıkanması soğuk su ve soğuğa yakın su dereceleri tercih edilmelidir.

Kadın Mont Yıkarken Yumuşatıcı Kullanılır Mı?

  Kış aylarında oldukça fazla kullanılan montların temizliği de önemli bir konudur. Gerek çamaşır makinelerinde gerekse farklı yöntemler kullanılarak (kuru temizleme) temizlik işlemi gerçekleştirilir. Montların yıkandıktan sonra deterjan lekesi bırakmaması için öncelikle sıvı çamaşır deterjanı kullanılmalıdır. Aynı zamanda montun güzel kokması içinde az miktarda yumuşatıcı kullanılabilir. Çamaşır yıkama işleminde olduğu gibi mont yıkamada da deterjan kullanımında aşırıya kaçılmamalıdır. Çok miktarda kullanılan malzeme daha iyi temizlik işlemi gerçekleştirmez. Bilinenin aksine az miktarda kullanılan deterjan ve yumuşatıcılar kıyafetlerin daha uzun ömürlü olmasını sağlar. Bu yüzden mont ve kaban temizliği yapılırken dikkatli bir şekilde deterjan ve yumuşatıcı kullanılmalıdır.

Kadın Montun Su Geçirmez Özelliği Var Mıdır?

  Su geçirmez mont kadın modelleri mevsim geçişlerinde kullanıma uygundur. Özellikle Karadeniz Bölgesi gibi dört mevsimin yağışlı geçtiği yerlerde yaşayan insanların mont tercihlerinden birisi de su geçirmez özellikte olmasıdır. Su geçirmez özelliğe sahip olan montların dış yüzeyi suyu içine çekmez ve nefes alabilen sentetik kumaştan üretilmiş yapısı ile sağanak yağmurlarda bile kişiyi koruyabilir şekilde tasarlanmıştır. Kapüşonlu kadın mont modelleri yağmurlu havalarda kullanım için oldukça kullanışlı bir diğer mont çeşididir. Ani bastıran yağışlarda baş bölgesinin korunması ve ıslanmaması için oldukça kullanışlı bir özelliktir.

Kadın Montu Beden Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

  Dış giyim ürünlerinin en çok tercih edilen çeşidi mont ve kabanlardır. Özellikle kış mevsimin zorlu şartlarına karşı insan vücudunu korumakla görevli olan bu ürünlerin beden seçimi doğru bir şekilde yapılmalıdır. Çünkü mevsimsel olarak tercih edilecek bu montların kalın, ince, tüylü, deri gibi özelliklere sahip çeşitleri mevcuttur. Modelin özelliğine göre bedene uygun olan mont seçimine dikkat edilmelidir. 

  Örneğin, kış mevsimi için tercih edilen kalın kışlık montlar çok dar olmamalıdır. Çünkü rahat hareket edebilmek için kalın kıyafetlerin de giyildiği bir mevsim olan kış montları geniş olması önerilir. İnce mont kadınlar için bahar ayları için tercih edilen bir modeldir. Bu montlarda ise bedene uygun olan ölçülerde tercih edilmesi gerekir. Bu yüzden beden seçiminde mevsimsel özelliklere dikkat edilmesi son derece önemlidir. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Alışveriş deneyiminizi geliştirmek, hizmetlerimizi sunmak, müşterilerin hizmetlerimizi nasıl kullandığını anlayarak iyileştirmeler yapabilmek ve ilgi alanlarına göre özelleştirilmiş reklamlar da dahil olmak üzere reklamları gösterebilmek için çerezler ve benzeri araçları kullanmaktayız. Onaylı üçüncü taraflar da bu araçları, reklam gösterimimizle bağlantılı olarak kullanır.