1 2 3 >

Kadın Kemer Fiyatları?

Kemer büyük gelen bir giysiyi daraltmak ve bele uygun hale getirmek amacıyla kullanılmaktadır. Fakat değişen ve gelişen zamanla birlikte modanın da farklılaşmasıyla kemerler artık aksesuar olarak da kullanılmaya başlanmıştır. Kullanılan pantolonun beli bol gelmese dahi kemer yerlerinin boş durmaması için kemer kullanılmaktadır.

Kadınlar kemeri sadece pantolon için değil elbiselerin beline de aksesuar olarak kullanmaktadırlar. Kadın kemer fiyatları geniş bir alana sahiptir. Bunun nedeni fazla çeşitte ve modelde kemer bulunmasıdır. Şık davetler ve özel günler için kullanılan pırlanta taşlardan yapılmış abiye kemer modelleri bulunmaktadır. 

Bu kemerlerin fiyatı diğer kemerlere göre oldukça fazladır. Günlük hayatta kullanılabilen suni deri kemerlerin fiyatları genellikle uygun olmaktadır. Gerçek deri kullanımın da ise fiyatta artış gözlemlenmektedir. İstenilen her malzemeden kemer yapmak mümkün olmaktadır. Kumaş kemerler ya da peluş kemerler son dönemlerin modasıdır. 

Bu kemerlerin fiyatları oldukça uygundur. Kişinin bütçesine ve isteğine göre kemer bulmak mümkündür. Kadın kemer fiyatları çok düşük miktarlardan başlamaktadır. Kemer yapımında kullanılan malzemenin kalitesi ve değeri de kemer fiyatlarını etkilemektedir. Değerli taşlar ve madenlerin kullanıldığı kemerler diğer kemerlere göre farklı fiyatlarda olmaktadır.

Kadın Kemer Modelleri Nelerdir?

Kadın kemer modelleri farklı birçok seçenek mevcuttur. Kullanım amacına göre veya üretiminde kullanılan malzemeye göre sayısız kemer çeşidi bulunmaktadır. Bu çeşitlerden bazıları şu şekildedir;

 • Taşlı kemer: Taşlı kemerler genellikle kumaş ya da deri kemer zemini üzerine taş işlemeler eklenmesiyle oluşturulmaktadır. Genellikle sade kıyafetlere şıklık katmak amacıyla tercih edilmektedir.
 • Elbise kemeri: Elbise kemerleri elbiselerin beli için tasarlanmıştır. Elbisenin modeline göre kalın ve ince kemer seçenekleri mevcuttur.
 • Beyaz kemer: Renk olarak beyaz kemerlere verilen bir isimdir.
 • Siyah kemer: Siyah renkten oluşan kemerlerin genel adıdır.
 • Gümüş kemer: Gümüş madeninden yapılan kemerlerdir ve değerlidir. Kullanılan gümüşten kaynaklı dayanıklıdır ve uzun yıllar kullanmak mümkün olmaktadır.
 • Hasır kemer: Hasır kemerler genellikle yaz aylarında tercih edilmektedir. Hasır iplerden örülerek oluşturulmaktadır.
 • Lastikli kemer: Lastikli kemerler genelde kumaştan yapılmaktadır. Kumaş içerisine geçirilen lastikten kaynaklı bu ismi almıştır. Lastik uzayabilen bir yapıya sahip olduğu için bu kemerlerde beden bulunmamaktadır.
 • Kahverengi kemer: Kahverengi rengin ve kahverengi renk tonlarının hâkim olduğu kemerlere verilen isimdir.
 • Kadın deri kemer: Deri kemerler suni deri ve gerçek deri şeklinde iki şekilde olmaktadır. Kişinin tercihine göre istenilen tercih edilebilmektedir.
 • Kırmızı kemer: Kırmızı renkten oluşan kemerlere verilen isimdir.
 • Lacivert kemer: Lacivert rengin tek başına ya da ağırlıklı olarak kullanıldığı kemer modellerine verilebilen bir isimdir.
 • Bağlamalı kemer: Bağlamalı kemerler genellikle elbise üzerine kullanılmaktadır. Ön kısmında kemer tokası yerine bağlama detayı bulundurmaktadır.
 • İnce kemer kadın: İnce kemerler genellikle diğer kemerlere göre daha az genişliğe sahiptir.
 • Korse kemer: Korse kemerler son dönemlerin modası arasındadır. Genellikle üst giysilerinin üzerine takılmaktadır. Korse kemer modelleri geniş bir yelpazeye sahiptir. Aksesuar amaçlı kullanılmaktadır.
 • Şık kemer: Şık kemerler daha çok abiye tarzı kıyafetlerle kullanılmaktadır. Üzerinde taş işlemeleri mevcuttur.
 • Taba kemer: Taba rengin kullanıldığı kemerlerdir. Daha çok kış aylarında tercih edilir.
 • Zincirli kemer bayan: Sadece zincir şeklinde oluşturulan veya zincir detayları bulunan kemerlerdir. Kot pantolonları üzerine uygun olmaktadır.
 • Büyük tokalı kemer: Kemer tokası standart kemer tokalarından daha büyüktür. Elbise üzerine kullanılmaktadır.
 • Renkli kemer: Farklı birçok rengin bulunduğu kemer çeşididir.
 • Pembe kemer: Pembe renk ve tonlarının ağırlıklı olduğu kemerlerin genel adıdır.
 • Büyük kemer: Hem kemer tokası olarak hem de bele sarılan kısım olarak geniş olan kemerlerdir. Aynı zamanda kemer bedeni olarak da büyüktür ve standart beden olmayan kişilere uygundur.
 • Püsküllü kemer: Kemerin üzerinde püskül işlemeleri konulmuştur ve genelde püsküller aşağı sallanmaktadır.

Her kemer modeline göre kemer bedenleri ve kemer ölçüleri bulunmaktadır. Kişinin kilosuna ve bel ölçüsüne göre kemer tercihi yapması gerekmektedir. Uygun olmayan kemer tercih edilmesi kemerin bol ya da dar gelmesine sebep olabilmektedir.

Kadın Kemer Ölçüsü Nasıl Alınır?

Kemer ölçüsü alımı yapabilmek için bir mezuraya ihtiyaç vardır. Mezura yardımıyla bel çevresi ölçüler ve kaç cm olduğu belirlenir. Bel çevresi ölçüsüne göre kemer tercihi yapılmaktadır. Kemer ölçüleri kemerler satılırken belirlenmektedir. Belimize uygun kemer tercihi yapmak önemli bir konudur. Bazı kemerlerde ek delik açılarak bele uygun hale getirmek mümkün olabilir. 

Fakat bel ölçüsü yanlış belirlenir ve küçük bir kemer alınırsa bazen kemer bele yetişemez ve kullanılamaz. Kemer türüne göre ölçüler farklı olabilmektedir. Standart kemerler de bulunmaktadır. Bu kemerler kişi büyük beden olmadığı sürece her bedene uyum sağlayabilmektedir. Kemer tercihi yapılırken kemer ölçüsü kemer tokasını dâhil etmeden alınmalıdır. Sadece bele sarılan kısmın ölçüsüne bakmak doğru olmaktadır.

Kadın Kemer Beden Tablosu Nedir?

Kadın kemer beden tabloları cm ve s, m, l, xl gibi harf ölçülerle oluşturmaktadır. Bu bedenler uluslararası kullanılan ölçülere göre oluşturulmaktadır. Kemer tercihi yaparken bu bedenleri ve ölçüleri bilmek gerekmektedir. Bu şekilde daha doğru bir ölçü alınır ve kemer seçimi yapılır. Bedenler bilinmeden bilinçsiz bir şekilde kemer alımı yapmak kemerin kişiye büyük veya küçük gelmesine sebep olabilir.

Bu durum da iade veya değişim gibi ek durumlara sebebiyet verir. Erkekler ve kadınlar için kemer beden tabloları farklı şekillerdedir. Erkek beden yapısı ve kadın beden yapısı birbirinden farklı olduğu için daha doğru bir seçim yapılabilmesi açısından tablolar da farklıdır. Kadın kemer beden tablosu şu şekildedir;

Beden ölçüsü

Kemer uzunluğu

S

90 cm

M

95 cm

L

100 cm

XL

105 cm

XXL

110 cm

XXXL

130 cm

 

 

Kadın Kemer Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Kadın kemer alırken dikkat edilmesi gereken noktalar önemlidir. Çünkü alınacak olan kemerin kişiye uyum sağlaması konfor açısından gereklidir. Bu noktalar şu şekildedir;

 • Kemer tercihi yapılırken kemer ölçüsü kişinin beline uygun olmalıdır. Bu şekilde rahat bir kullanım sağlamaktadır.
 • Seçilecek olan kemer kullanım alanına uygun seçilmelidir. Örnek olarak günlük kullanım için alınan bir kemerin taşlardan oluşması günlük kullanıma pek uygun olmamaktadır. Bu nedenle kemerin kullanılacağı ortama göre tercih edilmesi gerekmektedir.
 • Kemer tercihi yaparken hangi kıyafete göre seçildiği belirlenmelidir. Pantolon deliklerine uygun kemer tercihi yapılmalıdır. Aynı zaman da elbise için tercih ediliyorsa elbiseye uygun olmalıdır.
 • Kemer tercihi yapmadan önce bütçe belirlenmeli ve bütçeye uygun kemer seçilmelidir.
 • Seçilecek olan kemerin kişinin tarzını yansıtıyor olması gerekmektedir. Kişiye uygun olmayan model seçimi ileri de tekrar kemer alma ihtiyacına sebep olabilir. Kişi kendine uygun kemer tercihi yaptığında bu kemeri uzun zaman boyunca kullanabilmektedir. 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Alışveriş deneyiminizi geliştirmek, hizmetlerimizi sunmak, müşterilerin hizmetlerimizi nasıl kullandığını anlayarak iyileştirmeler yapabilmek ve ilgi alanlarına göre özelleştirilmiş reklamlar da dahil olmak üzere reklamları gösterebilmek için çerezler ve benzeri araçları kullanmaktayız. Onaylı üçüncü taraflar da bu araçları, reklam gösterimimizle bağlantılı olarak kullanır.