Abiye Elbise Fiyatları?

Özel günler erkeklerden daha çok kadınları heyecanlandırır. Bu günlerde kadınlar daha şık ve özenli olmak isterler. Bu nedenle içerisinde kendilerini daha şık ve özgüvenli hissettikleri abiye elbise modellerine yönelirler. Düğün, söz, nişan, kına geceleri, doğum günleri, özel etkinlikler gibi organizasyonların vazgeçilmezi olan özel gün kıyafetleri abiyeler oldukça geniş bir model çeşitliliğine sahiptir. Bu çeşitlilik arasında abiye fiyatları hakkında bilgi sahibi olup ucuz abiye arayan kişilerin kafası bir hayli karışabilir. Bunun sebebi ise çeşitliliğin bir hayli fazla olduğu abiye modellerinin fiyatlarının da oldukça değişken olmasıdır.

Abiye fiyatları hakkında net bir fiyat bilgisi vermek doğru değildir. Bu denli çeşitliliğin fazla olduğu modellerin fiyatları da kullanılan malzemeye, abiyenin işçiliğine göre değişmektedir. Bu nedenle en doğru fiyat bilgisi beğenilen ürün üzerinden öğrenilmelidir.

Abiye Elbise Modelleri?

Abiye elbise modelleri oldukça fazla çeşitliliğe sahiptir. Bu çeşitlilik içerisinde birbirinden şık elbise modelleri, özel günlere eşlik edecek nişan elbise modelleri, sade ama şık olmak isteyenler için sade abiye modelleri bulmak mümkündür. En çok tercih edilen davet elbiseleri modelleri ise şu şekildedir:

 • Saten abiye: Özellikle de zarif gece elbisesi arayanlar saten kumaşın zarif şıklığından faydalanmaktadır. Genel olarak siyah abiye veya beyaz abiye şeklinde düz renklerde tercih edilen saten gece elbisesi modelleri vücudu saracak şekilde tercih edildiğinde oldukça zarif ve şık bir görüntü elde edilmektedir. Böylece rahatlıkla akşam yemeği elbisesi olarak da kullanılabilmektedirler.
 • Mini abiye: Yazlık abiye elbise modelleri arasında en çok tercih edilen abiyelerden biri şüphesiz mini abiyelerdir. Kır düğünü için elbise arayan kadınların tercihlerinde ilk 3 sırada yer alan mini abiyeler yaz mevsiminin renkleri ile cıvıl cıvıl tasarlanabilmektedir.
 • Uzun kollu abiye: Uzun kollu olan bu modeller genel olarak kışlık abiye elbise modellerinde tercih edilirler. Vücudu saran şık bir kumaş üzerine uzun kollu transparan kollar ile uzun kollu abiyelerde estetik bir görüntü yakalamak oldukça mümkündür.
 • Tüllü abiye: Uçuş uçuş tülleri ile genç kız abiye modelleri arasında çokça tercih edilen tüllü abiye modelleri giyen kişiye ayrı bir enerji ve masumluk katmaktadır. Bu nedenle genç kızlar tarafından oldukça beğenilmektedir.
 • Şifon abiye: Yaz mevsimlerinde düzenlenen organizasyonların vazgeçilmezleri arasında yer alan şifon abiye modelleri de hem rahat hem de estetik durmaları açısından tercihler arasında yer almaktadırlar.
 • Prenses model abiye: İsminden de anlaşılacağı üzere giyen kişiye prenses gibi hissettiren kabarık prenses model abiyeler genel olarak simli elbise modelleri olarak üretilebilirler. Özellikle de düğün elbiseleri olarak tercih edilen prenses abiyeler giyen kişiye ayrı bir estetiklik katmaktadır. 
 • Yırtmaçlı abiye: Çokça tercih edilen gece kıyafetleri arasında yer alan yırtmaçlı abiyelerde dekolte bacak kısmında yer almaktadır. Özellikle de uzun bacaklı kişilere yakışan bu model, tuvalet kıyafet arayanların da tercihlerindendir.
 • Diz altı abiye modelleri: Hem şık hem sade bir görünüm elde etmek isteyen kadınlar tercihlerini diz altı abiye modellerinden yana yapıyorlar. Resmi davetler için de son derece uygun olan model kadınlar tarafından sevilmektedir.
 • Yarım kol abiye: Özellikle de Helen model tüllü tuvalet elbise modellerinde çokça kullanılan yarım kol abiye modelleri elbiselere zarafet katmaktadır.
 • Kısa abiye elbise: Kısa abiye elbiseler genel olarak gece veya kır düğünü şeklinde düzenlenen davetlerde tercih edilen elbise modellerindendir. Hem rahatlık hem de şıklık sağlayan bu model de yoğun olarak tercih edilenler arasındadır.
 • Uzun abiye elbiseler: Adeta joker eleman olan uzun abiye elbiseler hemen hemen her davette kullanılabilen modeller arasında yer almaktadır. Renk ve kumaşlarına göre birçok davette uzun abiye elbiseler görülebilir.

Vücut Tipine Göre Abiye Elbise Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Vücut tipleri birbirinden farklıdır. Bu duruma bağlı olarak aynı abiye kıyafeti 2 farklı kişinin giymesi sonucunda 2 farklı görüntü elde edilebilir. Bu nedenle vücut tipine uygun abiye seçimi estetik bir görünüm yakalamak adına oldukça önemlidir. Bunun için ilk olarak kişinin kendi vücut tipini bilmesi gereklidir. 6 farklı vücut tipi ve bu vücut tiplerine uygun abiye seçimi aşağıdaki gibidir:

 • 1- Armut vücut tipi: Armut vücut tipine sahip kadınlarda bel bölgesi oldukça bel bölgesine kadar vücut ince, bel bölgesinden sonra genişleyerek ilerlemektedir. Yoğun olarak kadınların sahip oldukları vücut tipi armut vücut tipidir. Bu vücut tipine sahip olan kadınlar abiye tercih ederken üst bölgelerde açıklıklara yer vermeli ve alt bölgelerde daha hacimli formlar tercih etmelidir. A kesim abiye modelleri bu vücut tipi için uygundur.
 • 2- Ters üçgen vücut tipi: Ters üçgen vücut tipine sahip olan kadınların üst bedenleri alt bedenlerine oranla daha geniştir. Bu vücut tipine sahip olan kadınlara derin V yakalı abiyeler oldukça uygun olacaktır.
 • 3- Kum saati vücut tipi: Kum saati vücut tipine sahip olan kadınlarda bel ince alt ve üst beden birbiri ile orantılıdır. Bu nedenle vücudu saran balık model abiyeler doğru tercih olacaktır.
 • 4- Dikdörtgen vücut tipi: Dikdörtgen vücut tipine sahip olan kadınlar alt ve üst bedeni arasında kıvrım bulunmayan vücut tipine sahiptirler. Bu tarz vücut tipine sahip olan kadınların yırtmaçlı abiyeler tercih etmeleri uygun olacaktır.
 • 5- Oval vücut tipi: Oval vücut tipine sahip kadınlarda bel alt ve üst bedene oranla daha geniştir. Genel olarak büyük beden abiye tercih eden kadınların sahip olduğu vücut tipi olan oval vücut tipine sahip kişilerin dik çizgilere sahip olan düz etekli abiyeler tercih etmesi doğru olacaktır.
 • 6- Elmas vücut tipi: Elmas vücut tipine sahip olan kadınlar omuzlar ince, kalçalar geniş bir görünüme sahiptir. Yırtmaçlı elbiseler bu vücut tipi için son derece uygundur.
 

Zayıf Gösteren Abiye Elbise Modelleri Nelerdir?

Zayıf gösteren abiye modeli arayan bazı kadınlar kendi bedenlerinden daha küçük beden abiye tercih etmek gibi bir hata yapabilirler. Ancak bu durum yalnızca fazla kiloları ortaya çıkaracaktır. Vücut tipine uygun kıyafet seçimi kişiyi olduğundan daha zayıf göstermeye imkân tanıyacaktır. Bu nedenle abiyenin daha zayıf gösterebilmesi için kişinin ilk olarak kendi vücut tipini tanıması ve bu bağlamda tercihler yapması gerekmektedir. Her abiye modeli her beden için uygun değildir. 

Abiye Elbise Makinede Yıkanır mı?

Abiye elbiseler genel olarak el işçiliği ile hazırlanan giysilerdir. Bu el işçilikleri yoğun ısı ve suya maruz kaldığında hasar görebilir. Bu nedenle abiye elbiseler yıkanırken üzerinde bulunan yıkama talimatlarına uyulması gerekir. Abiye elbiselerinin birçoğunun kuru temizleme yardımı ile temizlenmesi önerilmektedir. Özellikle de bol işlemeli ve kabarık modeller makinede yıkanamazlar. Bunlar haricindeki abiyelerin yıkama talimatları içerisinde makineye atılabilir ibaresi yer alıyorsa abiye makinede yıkanabilir.

Abiye Elbise Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Abiye elbise tercih ederken bazı hususlara dikkat edilmesi hem daha estetik bir görünüme sahip olunmasına hem de yerinde kararlar verilmesine yardımcı olacaktır. Bu nedenle abiye elbise tercih etmeden önce nelere dikkat etmek gerekir sorusunun cevabını bilmek önemlidir. Bu sorunun cevabı şu şekilde sıralanabilir:

 • Vücut tipine uygun abiyeler tercih edilmelidir.
 • Abiyenin giyileceği mekân önemlidir. Mekân belirlendikten sonra abiyenin alınması daha doğru olacaktır.
 • Ten rengine uygun renklerde abiyeler tercih edilmelidir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Alışveriş deneyiminizi geliştirmek, hizmetlerimizi sunmak, müşterilerin hizmetlerimizi nasıl kullandığını anlayarak iyileştirmeler yapabilmek ve ilgi alanlarına göre özelleştirilmiş reklamlar da dahil olmak üzere reklamları gösterebilmek için çerezler ve benzeri araçları kullanmaktayız. Onaylı üçüncü taraflar da bu araçları, reklam gösterimimizle bağlantılı olarak kullanır.