Elbiseler
₺149,99 KDV Dahil
₺166,66 KDV Dahil
%10 İndirim
%10İndirim
Yeni Ürün
Elbiseler
₺359,99 KDV Dahil
₺399,99 KDV Dahil
Elbiseler
₺799,99 KDV Dahil
₺888,88 KDV Dahil
%10 İndirim
%10İndirim
Yeni Ürün
1 2 3 >

Kadın Elbise Fiyatları

Mevsim her ne olursa olsun kadınların en çok tercih ettiği kıyafet türleri arasında elbiseler yer almaktadır. Kendi içerisinde oldukça farklı modellere ev sahipliği yapan elbise kategorisi her tarzdan ve çeşitten olması ve her geçen gün yeni elbise modelleri tasarlanması sebebiyle her kadının dolabında tarzını tamamlayacak parçalar olarak bulunmaktadır. Doğum günü, söz, nişan, özel davetler için vazgeçilmez kıyafetler arasında yer alan elbise modelleri günlük yaşamın da tamamlayıcı parçaları arasında yer alır. 

Özellikle de günlük yaşamda her aksesuarla kullanılabilmesi sebebiyle çokça tercih edilen siyah elbise modelleri oldukça çeşitlidir. Birbirinden şık ve farklı kadın elbise modellerinin bu denli fazla ve geniş bir yelpazeye sahip olması kadın elbiselerindeki fiyat skalasının da oldukça değişken olmasına neden olmaktadır. Bayan elbise modelleri arasında birbirinden farklı tarza ve duruma hitap eden elbise olması sebebiyle kadın elbiseler fiyatları hakkında net bir bilgi vermek mümkün değildir. 

Oldukça ucuz elbise modelleri yer aldığı gibi yüksek fiyatlı ürünler de bulunmaktadır. Bu nedenle kadın elbise fiyatları hakkında bilgi sahibi olmadan önce nasıl bir elbise istenildiğine karar verilmesi fiyat hakkında daha net bilgi alabilmek için doğru karar olacaktır.

Kadın Elbise Modelleri Nelerdir?

Birçok kadın elbise modelleri bulunmaktadır. Öncelikle elbiseler uzunluklarına göre farklılık gösterebilirler. Uzunluklarına göre elbise modelleri şu şekildedir:

Uzun elbise: Uzun elbise modelleri bayan boydan elbise modelleri olarak da bilinmektedir. Dantel işlemeli elbise modelleri özellikle de elbise uzun olacak şeklinde tasarlanırsa kadınlar tarafından çokça sevilmektedir. Bu nedenle özel günlerde giyilmek üzere uzun dantel işlemeli elbise tercih eden kadın sayısı bir hayli fazladır.

Diz altı elbise: Dizde elbiseler ve diz altı elbise modelleri günlük hayatta çokça tercih edilen elbise modelleri arasında yer almaktadır. Özellikle de casual elbise, modern elbise modelleri dizde veya diz altı şeklinde bulunmaktadır.

Kısa elbise: Kısa elbise bayan giyim sektörünce en çok tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. Özellikle de yazlık elbise modelleri kadınlar tarafından kısa elbiseler olarak tercih edilmektedir.

Bilekte elbise modelleri:  İş sektörü gibi alanlarda ise bilekte elbise modelleri oldukça fazla tercih ediliyor. Bununla birlikte kruvaze yaka elbise modelleri iş sektörü için gayet uygun olduğu için bilekte elbise şeklinde tasarlandıkları taktirde yoğun ilgi görüyorlar.

Ara boy elbise: Ara boy elbise modelleri her kumaş ve desenle tasarlanabilmektedir. Üstü dar altı bol ara boy elbise olarak üretilen parçalar ise son derece şık olabilmektedir.

Bunların yanında elbise cesitleri tercih edildikleri mevsimlere göre de modellere ayrılabiliyor:

Baharlık elbise: Bahar aylarında tercih edilen cıvıl cıvıl renkli elbise modelleri de bir hayli fazladır. Sade ve zarif elbiseler ise genel olarak çoğu kadının ilk tercihlerindendir.

Sonbahar elbiseleri: Sonbahar mevsiminde kadın günlük elbise modelleri içerisinden kadınlar rahat elbiseler tercih ediyor. Genel olarak olarak düz elbiseler, sade elbise modelleri beğeniliyor. Sade elbise denildiğinde de sonbahar mevsiminin ve diğer mevsimlerin vazgeçilmezi olarak düz kırmızı elbise ilk sıralarda yer alıyor.

Kadın kışlık elbise: Kış mevsiminde elbiselerin ısıyı muhafaza etmesi de gerektiğinden kadınlar tarafından kalın elbise modelleri tercih edilmektedir. Birbirinden farklı modern ve tarzda kalın kumaş elbise modelleri bulunmaktadır.

Bayan yazlık elbise: Yaz mevsiminde kadınlar nefes alabilen rahat kumaşlı elbiseleri tercih ederler. Penye elbiseler de rahat kumaşa sahip elbiseler arasında en çok tercih edilenlerdendir. Siyah penye elbise yaz mevsimlerinde çokça sevilse de birçok kadın pembe elbise modelleri ile de yaz mevsiminin enerjisini yakalamak isteyebilmektedir. Bu nedenle renkli elbise modelleri de yaz aylarında ilgi görmektedir. 

Kolsuz elbise modelleri de yaz mevsiminin sevilen parçalarındandır. Ayrıca uzun kollu yazlık elbise modelleri de hem özel hem de günlük giyim için son derece uygun olmaktadır. Yaz mevsiminde uzun kollu giymek istemeyen kadınlar askılı elbise modellerini de tercih edebilmektedir. Bu elbise modelleri açık elbise modelleri kategorisi içerisindedir. Açıklar için elbise modelleri oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir.

Mevsimlik elbise: Mevsimlik elbiseler kadınlar için kurtarıcı görevi görmektedirler. 4 mevsim giyilebilen bu elbiseler genelde özel günler için elbise modelleri arasında bulunurlar. Sadelikten yana olan kadınların dolaplarında mutlaka siyah askılı elbise yer modelleri yer almaktadır. Bunun sebebi siyah askılı elbisenin hem spor elbise olarak hem de özel gün ve davetlerde kullanılmak üzere uyarlanabilmesidir. 

Üzerine eklenecek tamamlayıcı parçalarla adeta joker eleman görevi görmektedir. Ayrıca elbisenin genişliğine ve darlığına göre de elbise çeşitleri bulunmaktadır. Birbirinden hoş renkte ve desende dar elbise modelleri bulunmaktadır. Hem yazlık hem kışlık olarak kullanılan dar elbise modelleri tamamlayıcı aksesuarlar ile birleştiği takdirde özel gün elbisesi olarak da kullanılabilirler. Bol elbiseler genel olarak daha rahat olmaları sebebiyle yaz mevsiminde sıkça tercih edilirler. 

Elbise modelleri etek kesimlerine göre de çeşitlenmektedirler. Etek kesimi A harfine benzemesi sebebiyle a kesim olarak adlandırılan a kesim elbise modelleri genel olarak uzun elbiselerde tercih edildiğinde asil bir görüntü elde edilmektedir. Bu nedenle de gelinliklerde de a kesim çokça tercih edilir. Bunun yanında çan etek şeklinde elbiseler de bulunmaktadır. Çan model elbiseler kalça kısmını daha geniş göstermesi sebebiyle kalça kısmı dar olan kişiler tarafından tercih edilirler.

Kısacası elbiseler giyileceği ortama, mevsime göre çeşitlenmektedir. Bu çeşitlilik aynı zamanda elbisenin yaka kısmının şekli, eteklerinin kesimi, uzunluğu veya kısalığı gibi etkenler göz önünde bulundurularak artmaktadır.

 

Kadın Elbise Bedeni Nasıl Hesaplanır?

Kadınlar elbise tercih ederken estetik bir görüntü yakalamak adına bedenlerine tam oturan elbise modellerini tercih etmek isterler. Bunun aksi söz konusu olduğunda elbisenin tam vücuda oturmaması hoş olmayan bir görüntüyü ortaya çıkarabilir. Bu nedenle elbise tercih etmeden önce doğru beden hesaplaması yapmak oldukça önemlidir. 

Özellikle de günümüzde çokça yaygınlaşan online alışveriş sırasında sorun yaşamamak adına kişinin kendi beden ölçülerine hâkim olması kurtarıcı görevi görmektedir.Kadın elbise modellerinde beden hesaplaması yapılırken göğüs çevresi, bel çevresi ve basen çevresi ölçülerek hesaplama yapılır. Bu hesaplama sonucunda ise kişiler kendi üzerlerine uygun elbiseleri kolayca bulabilirler. 

Yazlık Kadın Elbisesi Kumaşı Nasıl Olur?

Yaz ayları son derece sıcak olması sebebiyle en ufak hareket dahi kişilerin terlemesine sebep olabilir. Ayrıca bu terlemeye giyilen kıyafetlerin kalın ve nefes almayan kumaştan üretilmiş olmaları da neden olabilmektedir. Bu nedenle yaz aylarında rahat etmek adına yazlık elbise tercih ederken kumaşına ayrı bir hassasiyet göstermek gerekir. Yaz aylarında kadınlar genel olarak efil efil elbise modellerini tercih ederler. Bu efil efil görüntüyü verecek kumaşlar ise %100 pamuklu, nefes alabilen kumaşlardır. Ayrıca penye elbise modelleri de yaz aylarında çokça tercih edilen ve rahatlık sağlayan elbiseler arasında yer almaktadır.

Yaz mevsiminde hem özel günlerde hem de günlük kullanıma uygun bir diğer elbiseler ise şifon elbise modelleridir. Hem rahatlık hem de şıklık sağlamaları sebebiyle yaz mevsiminin vazgeçilmez elbiseleri arasında olan şifon elbiseleri likralı kumaştan üretilen vücudu saran fakat rahatsızlık vermeyen likralı elbise modelleri takip eder. 

Kadın Elbiseleri Kaç Derece Yıkanır?

Kadın elbiseleri birçok kumaş türünden ve sınırsız renk seçeneği kullanılarak üretilebilmektedir. Bu nedenle kadın elbiselerinin kaç derecede yıkanacağını net bir şekilde belirtmek mümkün değildir. Ancak beyaz, krem rengi gibi açık renkteki elbiselerin pamuklu kumaşlardan üretildikleri takdirde 60 derece sıcaklıkta yıkanabileceğini söylemek mümkün olabilir. Koyu renkli elbiseler ise 40 derece üzerinde ısıyla yıkanmamalıdır. 

Aksi takdirde renklerinde solma veya elbisede çekmeler meydana gelebilir. Ancak elbiselerin yıkanmasında kumaş türlerinin de önemli olduğunu unutmamak gerekir. Hassas kumaşlı elbiseler her ne kadar açık renkli olursa olsunlar yüksek ısıda zarar görebilirler. Bu nedenle hassas kumaşlı elbiseleri çamaşır makinesinin hassas ayarı kullanarak yıkamak daha doğru olacaktır. Özellikle de özel günlerde kullanılan elbise modelleri çamaşır makinesinde yıkamaya müsait olmayabilir. Bu tarz durumlarda elbiselerin özel kuru temizlemelerde temizlenmesi daha doğru olacaktır.

Vücut Tipine Göre Kadın Elbise Seçimi Nasıl Olmalıdır?

 

Kadınların vücut tipleri birebir aynı değildirler. Ancak her vücut tipine uygun elbise modelleri bulunmaktadır. Omuzların, kalçaların, göğüslerin genişlikleri birbirinden farklı olabilmektedir. Kadınlardaki vücut tiplerini daha net belli etmek amacıyla elma vücut tipi, armut vücut tipi, dikdörtgen vücut tipi ve kum saati vücut tipi terimleri kullanılmaktadır. Bu vücut tiplerine sahip olan kadınların elbise seçimleri şu şekilde olmalıdır:

·        Elma Vücut Tipi: Elma vücut tipine sahip olan kadınların bel ve basen kısımları daha geniştir. Bacakların üst bedene oranla daha ince göründüğü bu vücut tipine sahip kadınların v yaka elbise modelleri veya düz yırtmaçlı elbiseler tercih etmesi daha doğru olacaktır.

·        Armut Vücut Tipi: Armut vücut tipine sahip kadınlarda ise üst beden alt bedene oranla daha dar bir şekildedir. Bu nedenle armut vücut tipine sahip olan kadınların daha çok bele oturan ve beli olabildiğinde ince gösteren elbiseleri tercih etmeleri gerekir. Genellikle a kesim elbiseler ideal seçim olarak görülmektedir.

·        Dikdörtgen Vücut Tipi: Dikdörtgen vücut tipine sahip kadınlar dikdörtgen şeklinde de anlaşılacağı üzere kıvrımsız düz inen hatlara sahiptirler. Bu vücut tipine sahip olan kadınlar bel kısmını açıkta bırakacak elbiseler tercih etmemelidirler. Özellikle de özel günlerinde sırt detaylı elbiseler vücut tipleri için oldukça idealdir.

·        Kum Saati Vücut Tipi: Kum saati vücut tipine sahip olan kadınların alt ve üst bedenleri birbiri ile dengelidir. Bel kısımlarının ince olması sebebiyle de birçok kadının sahip olmak istediği vücut tipi olarak kum saati gösterilmektedir. Kum saati vücut tipine sahip olan kadınların vücudu saran balık model elbiseler tercih etmeleri son derece yerinde bir karar olacaktır. Bu tarz vücut tipine sahip olan kadınlarda salaş ve bol kesim düz elbise modelleri olduklarından daha kilolu görünmelerine sebep olabileceği için tercih edilmemesi gereken elbise modelleri arasında yer almaktadırlar. Kum saati vücut tipine sahip olan kadınların omuz ve kalça genişliği birbiri ile orantılı olması sebebiyle bu tarz vücut tipine sahip olan kadınlara Madonna yaka elbise modelleri de oldukça yakışmaktadır.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Alışveriş deneyiminizi geliştirmek, hizmetlerimizi sunmak, müşterilerin hizmetlerimizi nasıl kullandığını anlayarak iyileştirmeler yapabilmek ve ilgi alanlarına göre özelleştirilmiş reklamlar da dahil olmak üzere reklamları gösterebilmek için çerezler ve benzeri araçları kullanmaktayız. Onaylı üçüncü taraflar da bu araçları, reklam gösterimimizle bağlantılı olarak kullanır.