ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Topuklu Ayakkabı

 

Topuklu ayakkabılar ilk ortaya çıktıklarında erkekler için üretilen ürünlerden birisidir. Boyu uzun göstermek amacıyla ve sıklıkla da at biniciliğinde kullanılan ürünlerden olan topuklu ayakkabılar, günümüze gelindiğinde ise en favori kadın ayakkabı modellerinden olmaktadır. Amacından çok sapmamak ile birlikte günümüzde de kadınlar tarafından da uzun boya sahip olmak için kullanılmaktadır.

 

Dünyadaki tüm kadınları tek noktada toplayan ürünler topuklu ayakkabılar diyebiliriz. Dünyanın pek çok yerinde kadınların birçoğu için topuklu ayakkabı vazgeçilmez ürünlerden olmaktadır. Her kadının bir gün kullanılmak için gardırobunda beklettiği bir topuklu ayakkabısı vardır. Günlük hayatta kullanmayı sevmeyen kadınların dahi özel geceler için hazırlıklı olmak adına ellerinde bulundurduğu bir topuklu ayakkabı seçeneği mevcuttur. Özel anların, davetlerin, doğum günlerinin vazgeçilmezi, şıklığın temsilcisi topuklu ayakkabılardır. Topuklu ayakkabılar, bazı anlarda can yaksa da giyildiği gün tamamen ruh halini ve beden duruşunu etkilemektedir.

 

Kadın Topuklu Ayakkabı

 

Topuklu ayakkabının asıl kullanım amacı tarihten bugüne değişmemiştir, günümüzde de bazı kadınlar için asıl amaç boyu uzatmak olsa da, bir de bu duruma ek olarak kombinleri tamamlayıcı etkileri sayılabilir. Kadın topuklu ayakkabı denildiğinde çoğu zaman akla göz alıcılık ve zarif bir etki yaratmak için kullanılıyor olması gelebilir. Zarif bir duruş yakalamanın yanı sıra, ayrıca göz alıcı bir görüntüye kavuşmak için topuklu ayakkabılar kullanılabilir. Kadınların da birçoğu bu etkiyi yakalamak uğruna, ayakkabının acısını görmezden gelmektedir.

 

Topuklu ayakkabılar, kullanılan topuğun yapısına göre isimlendirmelere tabi tutulmaktadırlar. Kendi aralarında, apartman topuk, mantar topuk, Oxford topuk, koni topuk gibi seçeneklere ayrılmaktadır. Bu modellere bakıldığında koni topuk ayakkabılar taban kısmında aşağıya doğru daralan yapılara sahiptirler. Topuk boyu olarak çok yüksek topuklara da olduğu kadar, daha kısa topuk boyuna da uyarlanmış modelleri vardır. Oxford topuk ayakkabı modelleri bir dönem trendleri tabir yerinde ise sallamış modellerdir. Bir dönem pek çok kadının kombinlerinde tamamlayıcı etkiye sahip olan Oxford topuk modeller sunduğu rahatlık ile de sevilen ürünler arasına girmişlerdir. Bu modeller yapısal olarak, gün boyu kullanımda dahi ayaklarda ağrılara sebep olmayan, kullanım kolaylığı sunan topuklu ayakkabı modellerinden birisidir.

 

Topuklu Ayakkabı Fiyatları

 

Topuklu Ayakkabı Modelleri

 

Kadın ayakkabı modelleri içerisinde ürün çeşitliliği en fazla olan topuklu ayakkabı modelleri olabilir. Topuk boyuna, modeline, detaylandırmasına, kullanılan malzemesine göre ayrı gruplandırabileceğimiz kadar çok seçeneğe sahip olan topuklu ayakkabılar en sevilen ürünler olmaktadır. Kadın topuklu ayakkabı modellerinin en zor kullanılan stiletto modelleri aynı zamanda en çok talep edilen ürünlerden birisi olmaktadır. Stiletto modelleri, ince topuklu ve sivri burun detayları ile göze çarpmaktadır. Özel davetlerin gözdesi olan stiletto modelleri şık kombinler için de en doğru tercihlerden olmaktadır.

 

Topuklu ayakkabı modelleri 7 cm topuk oranından büyük olanlar yüksek topuk kategorisinde yer almaktadır.5 cm topuk ve 6 cm topuk oranları daha standart olarak nitelendirilen boyutlar olmaktadır. Bunlara ek olarak 3 cm topuk oranına sahip olan modeller daha konforlu kullanım imkânı sunmaktadır.

 

Topuklu ayakkabılar, Oxford topuk, apartman topuk, kalın topuk, platform topuk, kısa topuk yapıları olarak kendi arasında ayrılmaktadır. Ayrıca, bilekten bağlamalı, arkası açık, parmak ucu açık, kalın bant geçişleri gibi farklı detaylandırmalar ile tasarlanmaktadır. Topuklu ayakkabılar renk ve desen anlamında de her tarza uyum sağlayacak çeşitleri ile de göz doldurmaktadır.

 

Topuklu ayakkabılar topuk yapıları dışında, korse, parmak ucu açık, bilek hizalı, arkası kayışlı, bilekten kayışlı, yavru topuklu ayakkabılar olarak seçenekleri kullanıcıya sunulmaktadır. Topuklu ayakkabıların vazgeçilmezleri arasında yer alan kayışlar farklı tasarımlarda karşımıza çıkmaktadır. Bazen bilekten bağlamalı kayışlara yer verilirken, bazı durumlarda ise arkası kayışlı modellerde karşımıza çıkmaktadır. Kayış detayı en sevilen ve kullanılan detaylardan biridir. Bilekten bağlamalı modellerde, tam bilek hizasından bileği saran bir kayış eklentisi ile ayakkabıya artı bir etki yaratılmaktadır. Ayak arkasında kayışlı ayakkabı modellerinde ise sadece ayağın arka kısmında ufak bir kayış eklentisinin dâhil olduğu modellerdir. Bu iki tasarım aynı gibi olsa da yansıttıkları etki farklı olmaktadır. Her birinin kendisine göre yansıttıkları tarzları vardır ve kadınların da sevdikleri detaylar olmaktadırlar.

 

Tüm standartların dışında kalan fantezi topuk olarak adlandırılan modeller de ayakkabı tasarımcıların yer verdikleri ürünlerden olmaktadır. Farklı ve tasarım oldukları ilk görüşte anlaşılan bu topuklu ayakkabı modelleri günlük kullanıma uygun modeller olmamaktadır. Özel anlarda kullanıma uygun olan bu tasarım ayakkabılar, davetlerde size eşlik edecek ve gözleri üzerinize çekecek modellerden birisidir.

 

Kadın Topuklu Ayakkabı Modelleri

 

Kadın topuklu ayakkabı modelleri topuk yapılarına göre, stiletto, kalın topuk, platform topuk, ince topuk, dolgu topuk gibi kendi içerisinde ayrılmaktadır. Bu seçeneklerin her birinin sunduğu konfor farklı olmaktadır. Stiletto kullanım noktasında en zorlu ama en ilgi çekici ürünlerden olmaktadır. Tek bir stiletto ayakkabı ile kombininizi bambaşka noktalara çekebilirsiniz. Kot ve tişört ile birlikte kullanıldığında dahi tüm havayı değiştirebilecek güce sahip olmaktadır. Bunun dışında şık bir siyah elbise ile kullanıldığında ise yansıtılmak istenen etkiyi daha net olarak vermemizi sağlayacaktır. Pantolon, elbise, etek her kıyafete uyum sağlayabilirler. Bu sebeple de stilettolar en çok üretilen ve en çok tercih edilen alternatiflerden birisi olmaktadır.

 

Topuklu ayakkabılar arasındaki bilinen efsaneye göre, topuklu ayakkabılar can yakıcı olmaktadır. Bu tabuyu yıkan modellerinden birisi de kalın topuklu ayakkabı modelleri olmaktadır. Kalın topuklu ayakkabı modelleri, mevsime bağlı kalmadan her mevsim kullanmaya uygun ürünlerdendir. Topuk yapısı gereği kullanımda kolaylık sunan bu modeller özel davetlerde de kullanıma uygun alternatiflerinden birisidir. Bunun yanısıra kış aylarında, bot ve çizme modellerinde de kendisine yer bulmaktadır. Kalın topuklu ayakkabı modellerinin sevilmesindeki en önemli nokta kullanım rahatlığını sunmasıdır diyebiliriz. Hem şık hem rahat olmak isteyen kadınlar için oldukça doğru tercihlerden birisidir.

 

Ayakkabıda rahatlık arayanların seveceği bir model de dolgu topuk ayakkabılar olabilir. Özellikle her yaş kesiminde kadına hitap edebilecek nadir seçeneklerden birisidir dolgu topuk modeller. Bu modellerde farklı tasarımların ve yapıların ortaya çıktığını gözlemlemek mümkündür. Dolgu topuk ayakkabıların kullanıldığı alanlardan birisi de açık yapıda ve genelde bilekten bağlamalı modeller olmaktadır. Kafes yapı olarak adlandırılan ayakkabıların bir kısmı tamamen dolgu topuk yapısına sahip olmaktadır. Bu ayakkabılar daha çok yaz aylarında kullanılan modellerden olmaktadır. Ayrıca, farklı detaylar ile birlikte kullanılmaya uygun modellerin de başında gelmektedir. Bilekten bağlamalı, kafes desenli, tek veya çift bantlı, çapraz bantlı gibi farklı yapıda ürün çeşitlerini bünyesinde barındırabilirler. Bu da almak isteyen kadınların aradıkları ürünleri bulmakta zorlanmadan, ihtiyaç duydukları ürüne ulaşmalarına imkân vermektedir.

 

Topuklu Ayakkabı Modelleri ve Fiyatları

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Alışveriş deneyiminizi geliştirmek, hizmetlerimizi sunmak, müşterilerin hizmetlerimizi nasıl kullandığını anlayarak iyileştirmeler yapabilmek ve ilgi alanlarına göre özelleştirilmiş reklamlar da dahil olmak üzere reklamları gösterebilmek için çerezler ve benzeri araçları kullanmaktayız. Onaylı üçüncü taraflar da bu araçları, reklam gösterimimizle bağlantılı olarak kullanır.