< 1 2 3 ... 9 >

Kadın Pantolon Fiyatları?

Kadın pantolon modelleri son zamanlarda çeşit bakımından artmıştır. Her tarza uygun farklı kumaşlardan üretilen pantolon bulmak mümkün olmaktadır. Dönemin değişmesi ve gelişmesiyle beraber pantolon kullanımı cinsiyet fark etmeksizin artmıştır. Eskiden giyilen bol paça pantolonlar şimdi yeniden moda olmuştur. Her dönem farklı bir pantolon modeli popülerlik kazanmaktadır.

Popüler olduğu dönemde o pantolon modelinin farklı türleri üretilmektedir. Kadın pantolon fiyatları farklı faktörlerden etkilenmektedir. Pantolonun yapımında kullanılan kumaş ya da malzemenin kalitesi pantolon fiyatını etkileyen önemli bir konudur. Kot kumaşlar normal kumaşlara göre daha yüksek fiyata sahiptir. Bu nedenle kot pantolon fiyatları da diğer pantolonlara göre farklı olmaktadır. 

Pantolonun kalitesini belirleyen renk oranı veya dikim şekli de fiyata etki etmektedir. Ünlü markaların ürettiği pantolonlar hem marka değerinden kaynaklı hem de kalitesinden kaynaklı diğer pantolonlardan yüksek olmaktadır. Hemen her bütçeye uygun pantolon bulmak mümkündür. Çok az tutarlarda pantolon bulunurken aynı zaman da yüksek tutarlarda da pantolon mevcuttur. Bazı pantolon modellerinin popüler olduğu dönemlerde fiyatları diğer pantolonlara göre farklı olmaktadır.

Kadın Pantolon Modelleri Nelerdir?

Kadın pantolon modelleri giyilecek olan mevsime, kumaş tipine veya kesimine göre farklı isimler alabilmektedir. Bu modelleri şu şekilde açıklamak mümkündür;

 • Jogger pantolon: Jogger pantolonlar genellikle rahattır ve aynı kesim olmaktadır. Üstten hafif boldur ve alt kısımlara doğru daralmaktadır.
 • Bol paça pantolon: Bol paça pantolonlar üst kısmından aşağı doğru aynı bollukta inen kesimlerdir.
 • İspanyol paça pantolon: Bu tarz pantolonların üst bacak kısımlar dar olur ve kişinin üzerine tamdır. Diz kısmında itibaren paça bollaşır.
 • Siyah pantolon: Siyah rengin hâkim olduğu genel pantolonlara verilen isimdir.
 • Bol pantolon: Bol pantolonlar kişinin üzerine oturmaz ve her kısmı bol olur. Genellikle kot şeklinde değil daha çok yumuşak kumaşlardan üretilirler.
 • Kadife pantolon: Kadife kumaştan üretilen pantolonlardır. Kadife kumaşın sıcak tutması özelliğinden kaynaklı kışın daha çok tercih edilirler.
 • Beyaz pantolon: Beyaz renkten oluşan pantolonlara verilen isimdir.
 • Mavi pantolon: Mavi rengin ve mavi renk tonlarının bulunduğu pantolonlar bu şekilde adlandırılmaktadır.
 • Beli lastikli pantolon: Beli lastikli pantolonlar rahat pantolonlar olarak bilinirler belindeki lastikten dolayı rahat hareket edebilmeyi sağlarlar.
 • Siyah kumaş pantolon: Kumaş pantolonlar genellikle resmi ortamlarda veya davetlerde tercih edilmektedir.
 • Boru paça pantolon: Boru paça pantolonlar isimlerinden anlaşılacağı gibi boru şeklinde dümdüz inen kesime sahip olan pantolonlardır.
 • Triko pantolon: Triko daha çok örgüye benzeyen bir kumaş çeşididir. Yaz ve kış mevsimlerinde rahatlıkla kullanılabilir. Bu kumaştan üretilen pantolonlara triko pantolon ismi verilmektedir.
 • Kahverengi pantolon: Kahverengi ve tonlarının oluşturduğu pantolon renk türüdür.
 • Keten pantolon kadın: Keten kumaştan üretilen pantolonlardır. Daha çok kış mevsiminde kullanılırlar.
 • Deri pantolon kadın: Genellikle suni deriden yapılan pantolonlardır ve vücudu sarmaktadır. Son dönemlerde gençler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.
 • Tayt pantolon: Tayt pantolonlar tayt rahatlığında fakat pantolon görünümünde olmaktadır. Pantolon gibi cepler ve düğmesi mevcuttur fakat tayt şeklinde kumaşa sahiptir.
 • Yazlık pantolon: Genellikle ince ve terletmez kumaşlarda üretilmektedir. Yaz ayları için uygundur.
 • Siyah ispanyol paça pantolon: İspanyol paça model pantolonların siyah rengine verilen isimdir.
 • Yüksek bel bol paça pantolon: Yüksek bel pantolonlar genellikle göbek hizasına gelmektedir. Gençler tarafından kullanılan oldukça popüler bir modeldir.
 • Düşük bel pantolon: Daha çok 2000’li yılların modası olarak bilinmektedir. Tam bel hizasında bitmektedir.
 • Taş rengi pantolon: Taş rengi pantolonlar her renkle uyum sağladığı için tercihler arasında ilk sıralardadır.
 • Kalem pantolon: Kalem şeklinde dümdüz kesime sahip olan pantolonlara verilen isimdir.
 • Bilek boy pantolon: Paça boyu tam bilek hizasında biten pantolonlardır.
 • Pileli bol paça pantolon: Üretildiği kumaşa pile verilerek oluşturulmaktadır. Pileli olmasından kaynaklı bol pantolona şeklindedir.

Verilen pantolon modelleri haricinde farklı modeller de bulunmaktadır. Örnek olarak, penye pantolon, düz paça pantolon, havuç pantolon, ultra yüksek bel pantolon, bayan kadife pantolon ve haki rengi pantolon şeklindedir. Pantolon modeli seçimi yapılırken giyilecek olan mevsim, kişinin isteği ve vücut tipi etkili olmaktadır.

Kadın Pantolon Beden Tablosu Nedir?

Kadın pantolon bedenleri kişiye ve modele göre farklılık göstermektedir. Kişi bir pantolon modelinde farklı bir beden giyerken başka bir modelde bir büyük ya da bir küçük beden tercihi yapabilir. Bunun nedeni her pantolonun kesiminin ve her kişinin vücut tipinin farklı olmasıdır. Fakat standart ölçüler de mevcuttur. 

Normal vücut tipine sahip olan kişiler genellikle standart bedenlerle uyumlu olmaktadırlar. Pantolon kesimleri dar kalıp veya geniş kalıp olabilmektedirler. Bu durum genellikle pantolon etiketlerinde belirtilmektedir. Uluslararası standart kadın pantolon beden tablosu şu şekildedir;

Bedenler

32

34

36

38

40

42

44

46

48

50

Bel (cm)

58-60

62-64

66-68

70-72

74-76

79-81

87-89

95-97

103-105

111-113

Basen (cm)

86

90

94

98

102

106

112

118

124

130

 

Kadın Pantolon Beden Seçimi Nasıl Yapılır?

Kadın pantolon beden seçimi yaparken önemli olan nokta pantolonun kişi üzerine tam olması ve kişinin kendini rahat hissetmesidir. Pantolon modelleri farklı kesimler de olabilmektedir. Bu nedenle kişiye uygun pantolon tercihi kişi kendi ölçülerine ve pantolon ölçülerine bakmalıdır. 

Alınan pantolon bol ya da dar olursa istenilen konfor sağlamaz ve görsel olarak da hoş bir durum ortaya çıkmaz. Aynı zamanda kişinin bedenine göre pantolon tercih etmesi o pantolonu uzun zaman boyunca giymesini sağlamaktadır. Üzerine uygun olan pantolon çok sıkı olmamalıdır. Bu şekilde ufak bir kilo artışı yaşansa daha pantolon kişiye dar olabilir.

Vücut Tipine Göre Kadın Pantolon Seçimi Nasıl Yapılır?

Her vücut tipi farklıdır, pantolon seçimi yapılırken vücudu en güzel gösterecek pantolon tercih edilmelidir. Her vücudun sorunlu olduğunu bölge farklıdır. Kimi vücutlarda basen bölgeleri sorun olurken kimi vücutlar da bel bölgesi sorundur. Kalın bacaklara sahip olan kişilerin daha düz kesim pantolonlar giymesi uygun olacaktır.

Ya da fazla ince bacaklara sahip olan kişilerin bol kesim pantolonlar tercih etmesi daha uygun olacaktır. Aynı zamanda üst kısmı basenden oturan pantolon tercih etmeleri vücutları için uygun bir tercihtir. Kısa boylu kişilerin bilek boy yerine daha uzun ve vücudu saran pantolon tercih etmeleri onları olduklarından uzun gösterebilmektedir. 

Göbek bölgesinde kilo problemi yaşayan kişilerin yüksek bel pantolon tercih etmeleri göbek kısımlarının daha düz gözükmesini sağlamaktadır. Düşük bel pantolonlar bel hizasında kaldığı ve sıktığı için göbeği olan kişiler için uygun bir tercih olmamaktadır. Uzun boylu kişiler bilek boy pantolon tercih edebilirler. Siyah renk pantolonlar kişiyi genellikle olduğundan zayıf göstermektedir. Fakat açık renk pantolonlar ise tam tersi olarak kişiyi olduğundan kilolu gösterebilirler. Tüm bunlardan bağımsız olarak her şeyden kişi kendine yakıştığını düşündüğü kıyafeti tercih etmelidir. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Alışveriş deneyiminizi geliştirmek, hizmetlerimizi sunmak, müşterilerin hizmetlerimizi nasıl kullandığını anlayarak iyileştirmeler yapabilmek ve ilgi alanlarına göre özelleştirilmiş reklamlar da dahil olmak üzere reklamları gösterebilmek için çerezler ve benzeri araçları kullanmaktayız. Onaylı üçüncü taraflar da bu araçları, reklam gösterimimizle bağlantılı olarak kullanır.